Aktualności

Paulina Komorek ‘Liderem Fotoniki 2016’

lf2016

Paulina Komorek została zwyciężczynią drugiej edycji konkursu „Lider Fotoniki” im. dr Jana Wójcika, organizowanego przez Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów. Celem konkursu jest wsparcie i wyróżnienie utalentowanych młodych naukowców, zajmujących się w swoich pracach zagadnieniami z zakresu fotoniki.

Po zgłoszeniu prac dyplomowych (inżynierskich, licencjackich i magisterskich) z dziedziny fotoniki, Kapituła Konkursu zdecydowała się zaprosić autorów najciekawszych z nich do udziału w finale. W drugiej edycji Konkursu „Lider Fotoniki’ w gronie finalistów znalazły się cztery osoby, które stanęły „oko w oko” z przedsiębiorcami oraz naukowcami zasiadającymi w Kapitule. Każdy z finalistów wygłosił prezentację, w której miał za zadanie przedstawić potencjał aplikacyjny rozwiązań zawartych w swojej pracy dyplomowej.

Najlepiej w oczach Kapituły zaprezentowała się Pani Paulina Komorek autorka pracy licencjackiej „Centra barwne w diamentach i ich zastosowanie w biologii i w medycynie”. Zwyciężczyni miała do wyboru nagrodę finansową w wysokości 3 tysięcy złotych lub 3-miesięczny płatny staż w jednej z firm opracowujących rozwiązania fotoniczne. Kapituła zdecydowała się również na wyróżnienie Pana Krzysztofa Markiewicza, autora pracy licencjackiej o tytule „Optyczne mikrorezonatory pierścieniowe”, który otrzymał nagrodę finansową.