y>

Aktualności

Ruszają zapisy na 24. Piknik Naukowy. Zachęcamy do uczestnictwa!

Piknik naukowy 2020

9 maja 2020 roku na stadionie PGE Narodowym odbędzie się 24. Piknik Naukowy. Wydarzenie organizowane przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Celem pikniku jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, skierowanych dla młodszych widzów jak i bardziej skomplikowanych oraz najnowszych dokonań współczesnych uczonych. Przyjmowanie zgłoszeń trwa od 14 października do 19 listopada 2019 roku. Temat przewodni 24. Pikniku Naukowego dotyczy zmian klimatu.

Nasze Centrum zaczyna przygotowania do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu naukowym nie tylko w skali Polski ale i Europy. Postaramy się jak najlepiej zaprezentować osiągnięcia i możliwości fotoniki oraz przygotować coś specjalnego zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych sympatyków nauki. Już teraz zapraszamy do zaplanowania sobie drugiego majowego weekendu w Warszawie i odwiedzin naszego stoiska.

Jak mówią statystyki, w tegorocznym Pikniku uczestniczyło blisko 50 tysięcy osób, z czego ponad 40% stanowiły dzieci i młodzież do 15 roku życia, a połowa odwiedzających to osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na udział w Pikniku Naukowym. Podobnie jak w tym roku, w przyszłym również wydarzenie zostanie podzielone na strefy tematyczne:• Strefę Przyszłości
• Strefę Zdrowia
• Strefę Kultowych Eksperymentów
• Strefę Rodzinną
• Strefę ‘Zrób to sam’
• Strefę Cywilizacji
• Strefę Gości Zagranicznych

Ponadto dostępna będzie scena pokazów oraz naukoteka – czyli cykl spotkań naukowców 1 na 1. Prezentowane doświadczenia, urządzenia i rozwiązania będą nawiązywać do jakże aktualnego tematu jakim są zmiany klimatu, a obecni naukowcy postarają się nas przygotować do tych zmian.

Na naszym stoisku z pewnością nie zabraknie zarówno interesujących demonstracji i pokazów jak i innowacyjnych urządzeń. Wprowadzimy widownię w tematykę czujników światłowodowych i odpowiemy na pytanie: dlaczego warto stawiać na rozwiązania fotoniczne.

Do zobaczenia 9 maja na PGE Narodowym!

Przypominamy, że aby wziąć udział w Pikniku w roli wystawcy należy do 19 listopada 2019 roku wysłać obszerny formularz zgłoszeniowy, w którym należy dokładnie opisać planowane pokazy i eksperymenty.

Więcej informacji na stronie: www.pikniknaukowy.pl