Aktualności

„LIDER FOTONIKI”. Ruszamy z drugą edycją konkursu!

pni2015

Z radością ogłaszamy, że ruszyła już druga edycja konkursu „Lider Fotoniki” imienia dr Jana Wójcika.

„Lider Fotoniki” to innowacyjny w swojej formule konkurs przeznaczony dla studentów i absolwentów, którzy w swoich pracach zajmują się fotoniką. W konkursie udział może wziąć każdy, kto w okresie od 1 października 2014 roku, do 30 września 2015 roku obronił pracę licencjacką, inżynierską lub magisterską z zakresu fotoniki na studiach stacjonarnych, wieczorowych oraz niestacjonarnych wszystkich polskich uczelni wyższych.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac naukowych z zakresu fotoniki i nagrodzenie ich twórców. Szukamy zdolnych ludzi, którzy mają ciekawe pomysły i z fotoniką łączą swoją przyszłość.

Wyróżnimy te prace, których rozwiązania mają potencjał wdrożeniowy i nagrodzimy autorów, którzy w formie pokazu czy demonstracji potrafią to udowodnić.

Kapituła Konkursu złożona z naukowców oraz przedsiębiorców z branży fotonicznej wybierze autorów najlepszych prac i zaprosi ich do udziału w Finale Konkursu. Finał będzie składał się z Etapu Prezentacji, podczas którego uczestnicy będą musieli przekonać Kapitułę do zalet wdrożeniowych pomysłów zawartych w swoich pracach oraz Uroczystego Rozstrzygnięcia, kiedy to w obecności zaproszonych gości z branży fotonicznej nastąpi wyróżnienie laureatów konkursu.

Nagrodą główną w konkursie jest 3-miesięczny płatny staż (3 tys. zł/m-c) w firmie InPhoTech w Warszawie lub nagroda finansowa w wysokości 3 tysięcy złotych (do wyboru). Autorzy najlepszych prac i prezentacji z każdej kategorii (licencjacka i inżynierska oraz magisterska) otrzymają wyróżnienia w postaci nagród pieniężnych. Ponadto przewidziane są wyróżnienia dodatkowe, również w postaci praktyk czy staży w firmach związanych z branżą fotoniczną.

Aby zgłosić się do II edycji konkursu „Lider Fotoniki” należy do dnia 15 kwietnia 2016 roku wysłać drogą elektroniczną w formacie pdf:

  • jeden egzemplarz pracy dyplomowej
  • opinię promotora
  • życiorys autora, zawierający dorobek naukowy, dane kontaktowe (nr. telefonu, adres mailowy, adres do korespondencji), informacje o obronie pracy (nazwisko promotora, nazwisko recenzenta/recenzentów, datę obrony, miejsce obrony i uzyskaną ocenę)
  • streszczenie pracy (do 5 stron A4)
  • krótkie uzasadnienie wyboru tematyki i wskazanie jej innowacyjności oraz możliwych zastosowań.

Prace i załączniki należy wysłać drogą elektroniczną do dnia 15 kwietnia 2016 roku na adres: [email protected]

Ewentualne pytania prosimy kierować na ten sam adres mailowy.

Interesujesz się fotoniką? Masz świetne pomysły?
Marzy Ci się praca w prężnie rozwijającej się firmie fotonicznej?
Zgłoś się do naszego konkursu,
oczaruj Kapitułę,
zostań „Liderem Fotoniki”
i zacznij spełniać swoje marzenia!
Ten konkurs może być początkiem Twojej drogi do sukcesu w branży fotonicznej!

Głównym organizatorem konkursu jest Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów. Współorganizatorami są: firmy InPhoTech i Fibrain oraz kawiarnia Chmiel Cafe. Patronami medialnymi konkursu są: Magazyn VIP, FAKTY Magazyn Gospodarczy oraz Rynek Inwestycji.

Regulamin